top of page
main_img_technology_980_px_opt.jpg

Objavte, ako elektrické vykurovacie sklo ThermoGlass® pracuje a aké možnosti ponúka pre zvýšenie vášho tepelného komfortu.

Technológia ThermoGlass® využíva priehľadnú kovovú nanovrstvou na povrchu skla k transformácii elektrickej energie na sálavé teplo. Nanovrstva, ktorá je tenší než 1/50 hrúbky ľudského vlasu sa nanáša pri výrobe sklenených tabúľ na povrch rozžeraveného skla osvedčeným a dlhodobo overeným výrobným procesom, ktorý zaručuje jej dlhodobú životnosť

Transparentná vodivá nanovrstva sa patentovanou technológiou upraví laserom, aby bolo možné regulovať tok elektrického prúdu a nastaviť tak presne požadovaný príkon a teplotu vykurovacieho skla.

Prívod elektrickej energie k vodivej nanovrstve je zaistený pomocou dvoch elektród, ktoré sú nanesené formou špeciálnej práškovej zmesi kovov. Nanovrstva sa prechodom elektrického prúdu zahrieva a transformuje elektrickú energiu na príjemné sálavé teplo.

Výsledkom je priehľadné vykurovacej sklo ThermoGlass®, ktoré emituje infračervené žiarenie v dlhovlnnom pásme 2 - 13 mikrometre. Práve tento interval tepelného žiarenia je pre človeka a jeho vnímanie tepelnej pohody ideálne.

Transparentní nanovrstva TG® a její elektrony v akci

Využitie vykurovacích skiel ThermoGlass®

Vizuálne sa vykurovacie sklo TG® ničím nelíši od bežných skiel, ale svojimi vlastnosťami ponúka jedinečné výhody a využitie v odbore bezúdržbového komfotního vykurovania. Sklá TG® ponúkame v dvoch základných komponentoch:

1.

Infratopná skla TG®
pre strešné okná

Sklá s vykurovacou nanovrstvou TG® sa používajú ako súčasť vykurovacích izolačných dvojskiel či trojskiel (IGU) pre široké použitie pri vykurovaní interiéru.

1. Kalené sklo (ESG)

2. Topná nanovrstva TG®

3. Kalené sklo (ESG)

4. Kovová odrazová vrstva

5. Elektróda

6. Dištančný rámik

7. Primárny tmel

8. Sekundárny tmel

9. Vonkajšie sklo

teplomer_cerveny_100_px_opt.png

60° C

povrchová teplota vnútorného skla

izolační sklo_opt.png

2.

Elegantné infrapanely TG® pre interiéry

Sklá s vykurovacou nanovrstvou TG® sa používajú ako súčasť vykurovacích izolačných dvojskiel či trojskiel (IGU) pre široké použitie pri vykurovaní interiéru.

1. Kalené sklo (ESG)

2. Topná nanovrstva TG®

3. Vzduchová medzera

4. Kalené sklo (ESG)

5. Kovová odrazová vrstva

teplomer_cerveny_100_px_opt.png

250° C

povrchová teplota

isolation_ir_tg_opt.png

Zaujalo vás naše riešenie vykurovania?

Pre návrh riešenia a nezáväznú cenovú ponuku nás prosím kontaktujte tu:

bottom of page